
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 800 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Element Configuration | Dual Anode Common Cathode |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 120 A |
| Reverse Current | 100 µA |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62569
Ext.Price$0.62569
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62569 | $0.62569 |
| 10 | $0.44527 | $4.45270 |
| 25 | $0.31688 | $7.92200 |
| 50 | $0.22551 | $11.27550 |
| 100 | $0.20980 | $20.98000 |
| 300 | $0.20598 | $61.79400 |
| 500 | $0.20223 | $101.11500 |
| 1000 | $0.18685 | $186.85000 |
